Main Heading Goes Here Subheading Goes Here JavaFILE 

 

 

HABER/YILMAZ PARLAR

 

Anfaş’da Göze Çarpan Standlar


15-18 Ocak 2020 tarihleri arasında Antalya Expo Center’da düzenlenen 31. Uluslararası Konaklama ve Ağırlama Ekipmanları İhtisas ve 27.Food Product Fuar ANFAŞ’ta yerini alan firmalardan göze çarpan bazı standlar
TRAGGER Yeni Nesil Hizmet Aracı standında Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri’nde ‘İyi Tasarım Ödülü’nü almaya hak kazanan ve Transfer Serisinde yer alan T-Car ile birlikte, geçtiğimiz sene aynı ödüle hak kazanan Pro Serisi ürünlerinden QD modeli de bulunuyor.
2019 yılının başında, tatlı konseptine yeni bir soluk getirmek için yola çıkan kadın girişimci Dolunay Kışlalı Edis ve ortakları tarafından kurulan Takamia, Innovatif ekipmanlar ile yerli hammaddeleri birleştirerek katkısız ve saf çikolatadan Çikolata döner, Burger waffle ve krep ile sektöre  lezzetli yeni bir alternatif sunuyor. Nil Kışlalı Edis’den aldığımız bilgiye göre, İlk şubesini Sabiha Gökçen Havaalanı’nda açan Takamia, 2020’de hem yerel ağını genişletmeyi hem de Kosova şubesini faaliyete geçirmeyi planlıyor.
Geniş alanda ürünleri sergileyen Öztiryakiler Yönetim Kurul Başkanı ve TİM Başkan Vekili Tahsin Öztiryaki, uygun şartlarda üretim yapmanın yolunun da uygun ekipmanlara sahip olmaktan geçtiğini vurgularken güvenilir ürün veya standart ürünün Türkiye’nin en önemli meselelerinin başında geldiğini Dünyanın her köşesine her ürünü satabilmek için belli standartlara ve belgelere sahip olmak gerektiğini, ancak her alanda yerli malı kullanılmasının şart olduğunun belirtirken son derece kaliteli ürünlerin tüm dünyada ilgi gördüğünü söyledi.Akıllı fabrikalar için akıllı çözümler üreten İzmir Kökenli Alp Mühendislik tarafından tasarlanan ve üretilen ‘Robot Barmen’ fuarda öne çıkan yenilikçi ürünlerin başında gelenlerden biriydi. Robot barmen 40 adet farklı içecekten 35 farklı kokteyl hazırlayabiliyor ve sunuyor. Sadece bilgisyardan seçien, açıklamalı bilgi içeren içeceği müşteri tıklıyor.
Ankara’lı Firma “İşbir Yatak” üretdiği yuvarlak yataklar ile ABD Hotel ekipman alıcılarının en çok ilgisini  dikkatini çekdi.

Başkanlığını Zeki Açıköz’ün yaptığı, Türkiye Aşçılar Federasyonu TAFED) standlarında uygulamalı etkinlikler yarışmalar çok yoğun ziyaretcisi olan standlardı. 
Aşçılarımızın temel amaçları yerli ürün kullanımını kitleselleştirmek daha fazla insanla buluşturmak. 

Aşçıların, göze ve mideye hitab eden lezzetli yöresel yerli yemeklerin yanı sıra sanatsal çalışmaları çok ilgi gördü.

Fuar kapsamında çok beğendiğimiz unutulmaya yüz tutan kültürel mirasımız Hereke ipek halıları görme fırsatımız oldu. Katılımcıların Kaldığı Lara Club Sera Hotelde Depremden sonra küçük yaşda Hereke’den Burdur’a gelen, İpek halı örme eğitimini alan Hereke’li Zanatkar Hülya Nergis’in hotel sahibine ördüğü halı muhteşem.15 ayda günde 8 saatlik bir çalışma ile bir metre karesi örülebilen katma değerli halıyı yaşatmak zorunluluğumuz olmalı. Buda Fuar standlarından biri olarak algılanmalı. 


yilmazparlar@yahoo.com